18 grudnia 2018 roku na oddziale Leczenia Zeza i Niedowiedzenia odwiedził na Mikołaj z prezentami. Zaproszeni goście: dzieci, rodzice, pani ordynator, pani oddziałowa, personel medyczny i dyrektor SP 9 pani Edyta Kondracka mieli okazję spotkać się z Mikołajem i wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu dzieci z Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Gościem specjalnym była pani Prezydent Stowarzyszenia Kiwanis Pro Familia - pani Jolanta Stefaniak. Spotkanie wprowadziło wszystkich w doskonały, radosny i świąteczny nastrój, a uśmiechnięte buzie uczniów-pacjentów były największym podziękowaniem dla przybyłych gości.

Następnie Mikołaj przyjechał do szpitala Copernicus w Gdańsku. Tutaj także spotkał się z uczniami-pacjentami ze wszystkich oddziałów dziecięch: chirurgii, gastroenterologii oraz ortopedii. Dzieci ucieszyły upominki i rozpowa z Mikołajem.